Kup ubezpieczenie turystyczne

Zadbaj o siebie i swoich bliskich

Sprawdź ofertę>>

 

>>

Ubezpieczenie
turystyczne

Zanim jeszcze wybierzesz się w podróż, nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym. Zabezpiecz siebie i swoich bliskich

>>

Ubezpieczenie domu
lub mieszkania

Wykupując polisę masz pewność, że w razie pożaru, katastrofy żywiołowej lub włamania i innych wydarzeń nie stracisz dobytku.

>>

Ubezpieczenie
NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia świadczenie i wypłatę odszkodowania Tobie lub Twoim bliskim.

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się w dniu Twojego wyjazdu, a kończy w dniu powrotu do Polski.

Ubezpieczenie turystyczne za granicą swoim zakresem obejmuje pokrycie kosztów leczenia w podróży, a dodatkowo może zawierać:

  • świadczenia w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • zwrot kosztów utraconego lub zagubionego bagażu podróżnego,
  • ochronę assistance,
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
  • pokrycie kosztów następstw choroby przewlekłej,
  • koszty transportu ubezpieczeniowego,
  • inne ryzyka, które mogą być objęte ubezpieczeniem: leczenie szpitalne, koszty leczenia (nagłe zachorowania i wypadki), leczenie ambulatoryjne, leczenie stomatologiczne, konsultacje lekarskie, choroby weneryczne, ciąża (powikłania), udary słoneczne, akcje ratownicze, choroby tropikalne, zakup leków, dojazd lekarza do chorego, transport chorego do szpitala, transport chorego do innego szpitala, transport chorego do kraju, transport zwłok do kraju, kierowca zastępczy oraz inne wymienione w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Porównaj ubezpieczenie na podróż>>

Ubezpieczenie możesz rozszerzyć o:

+ amatorsko lub wyczynowo uprawiane sporty wysokiego ryzyka oraz ekstremalne,

+ udział w turniejach, czy konkursach,

+ wykonywanie pracy fizycznej lub umysłowej za granicą,

+ zniżki okresowe i stałe np. dla osób poniżej 25 roku życia.

Dla kogo ubezpieczenie turystyczne?

+ osób amatorsko lub wyczynowo uprawiających sporty wysokiego ryzyka, sporty ekstremalne

+ zawodników biorących udział w turniejach lub konkursach

+ pracowników wyjeżdżających do pracy fizycznej lub umysłowej za granicą

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest dobrym rozwiązaniem?

Przed każdym wyjazdem zagranicznym przygotowujemy sobie listę niezbędnych przedmiotów, które znajdą się w naszym bagażu, a także formalności jakie powinniśmy załatwić, zanim jeszcze wybierzemy się w podróż. Jedną z nich, o których zwłaszcza w przypadku krótkich podróży do krajów UE wiele osób zapomina, jest ubezpieczenie turystyczne.

Nigdy nie wiadomo, co czeka nas podczas wyjazdu. Kradzież bagażu, wypadek samochodowy to tylko najdelikatniejsze przykre zdarzenia jakie mogą nas spotkać, szczególnie w porównaniu do odniesienia znacznego uszczerbku na zdrowiu, poważnej kontuzji bądź choroby. Koszty leczenia wynoszą wówczas nawet dziesiątki tysięcy złotych, a przecież wykupienie ubezpieczenia turystycznego kosztuje najczęściej ledwie kilkadziesiąt złotych.

Dodatkowe zalety ubezpieczenia turystycznego

Podróż to jednak nie tylko ryzyko związane ze zdrowiem. Ubezpieczenie obejmuje również tak ważne kwestie jak bagaż, który przecież może zostać skradziony lub zagubiony, a także prywatną odpowiedzialność cywilną. Jeżeli celem wyjazdu jest turystyka ekstremalna lub praca zarobkowa, tym bardziej warto wzbogacić swoją polisę o elementy związane ze sportem lub pracą fizyczną, czy umysłową. Oferta sportowa dotyczy zarówno amatorów, jak i profesjonalistów wyjeżdżających zagranicę, celem udziału w turniejach i konkursach.

Jakie zdarzenia obejmują ubezpieczenia turystyczne?

Polisa turystyczna to gwarancja pełnego bezpieczeństwa od pierwszego do ostatniego dnia pobytu za granicą. Na pierwszym miejscu zawsze znajduje się ludzkie życie i zdrowie. Zagranicą prawdopodobieństwo odniesienia nieszczęśliwego wypadku jest przynajmniej tak samo duże, jeśli nie większe, jak w miejscu zamieszkania. Przecież turyści odwiedzają miejsca, których praktycznie nie znają, nierzadko wędrują po trudno dostępnych przestrzeniach, znajdujących się na znacznej wysokości w celu podziwiania niepowtarzalnych krajobrazów. Zarówno poważne uszczerbki na zdrowiu, jak i drobne kontuzje najczęściej wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej i właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzą ubezpieczenia turystyczne.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne to takie, które pozwala w kraju pobytu na pełne korzystanie z miejscowej służby zdrowia. Obejmuje ono pokrycie kosztów leczenia, pobyt w szpitalu, łącznie z transportem, a w ekstremalnych sytuacjach zorganizowanie akcji ratowniczej. Bez niego po powrocie do kraju musimy liczyć się z koniecznością zapłacenia rachunku w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt polisy jest zatem kilkaset, a nawet tysiąc razy niższy.

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia nam również doskonałą opiekę medyczną na wypadek choroby, co jest szczególnie ważne w rejonach tropikalnych. Usługa dotyczy również chorób przewlekłych, których objawy podczas wyjazdu mogą się nasilić. Wówczas, oprócz pomocy medycznej otrzymujemy również refundację niezbędnych leków.

Ubezpieczenia turystyczne online

Łatwy zakup online bez wychodzenia z domu i załatwiania szeregu czasochłonnych formalności. Wybierz dostosowane do potrzeb ubezpieczenie turystyczne online. Wystarczy wprowadzić informacje o czasie i miejscu planowanego pobytu, a także zakresu polisy.

Przed wyjazdem pamiętaj!

Rachunki same się opłacą :)

Dodaj nowy rachunek za telefon, prąd, gaz, Internet oraz za inne usługi

1. otrzymuj darmowe przypomnienia o płatnościach

2. rachunki są opłacane automatycznie i baaaardzo wygodnie

Odpoczywasz spokojnie i bezpiecznie.

Zleć automatyczne opłacanie rachunków